Angielski jest trudny

Gdy wchodzimy w świat nauki języków obcych, owiewają nas także mitologiczne mgły pewnych nabudowanych przesądów. Jednym z nich jest wiara w to, że dla nas angielski jest łatwy do nauczenia się go. Otóż nie jest, z wielu powodów - oto artykuł:

 https://www.translatorium.net/jezykomania/ogolna/77-mitologia-jezyka-francuskiego

Na szczęście nie jest jednak także zbyt trudny dla Polek i Polaków, radzimy z nim sobie nieźle w porównaniu z innymi nieanglojęzycznymi narodowościami. No i przede wszystkim z powodu jego hegemonii jesteśmy w nim zanurzeni codziennie, więc odpada nam kwestia osłuchania się z angielskim, przyzwyczajenia do jego melodii, dźwięków.

Copyright © by Nika Fronc-Iniewicz, lipiec, 2022. All rights reserved.

Fiszki słownictwa mieszkaniowego – cz. I

 

Oto fiszki, w których umieściłam bardzo podstawowe nazwy pomieszczeń, mebli, części mieszkania.

Lista słownictwa mieszkaniowego – cz. I

Oto lista wyrazów użytych w Fiszkach słownictwa mieszkaniowego. Możesz jej użyć do samodzielnej nauki tych słówek.

Wielka Powtórka z „Jak to się robi po angielsku?”

Dziś niespodzianka: przed nami Wielka Powtórka z „Jak to się robi po angielsku?”, czyli… wymieszałam wszystkie wyrażenia, które ćwiczymy razem od miesięcy. Teraz cała prawda o tym, jak ułożyły się nam w głowach te dwa pola semantyczne, czyli wyrażenia z „make” i wyrażenia z „do”. Wszystko jest WYMIESZANE. Życzę powodzenia podczas tego sprawdzianu, który z pewnością pomoże nam jeszcze lepiej poruszać się po obu królestwach: Hrabiego Do i Księcia Make. I pamiętajmy, że to nie są wszystkie wyrażenia z „do” i „make”. Na pewno spotkacie się z jeszcze niejednym, ponieważ wciąż tworzą się kolejne. Good luck.